Nawozy dla rolnictwa

HYDRO PLONY

HYDRO PLONY: 6, 5, 14, 8, PK 12-29. Są to typowe nawozy przedsiewne, wymagające zawsze wymieszania z gleba.
Stosujemy je w tradycyjnych systemach nawożenia pod korzeń. Oprócz azotu, fosforu i potasu zawierają również szereg innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin. Nowością w tej grupie jest bezchlorkowy HYDRO PLON 6-16-22+8%s+10%CaO przeznaczony do przedsiewnego zasilania upraw wrażliwych na chlor (warzywa, ziemniaki, tytoń).

 

CAN 27

CAN 27 - Saletra wapniowo-amonowa z magnezem. Nawóz zawiera w swym składzie 27% azotu w dwóch formach: amonowej i azotanowej, dodatkowo wzbogacono go o wapń i magnez. Doskonały nawóz granulowany w utwardzonej otoczce zapobiegającej ulatnianiu się azotu do atmosfery, nadający się do zasilania azotem we wszystkich uprawach, jak i na użytkach zielonych. Nie zakwasza gleby, przez co nie blokuje pobierania innych składników pokarmowych. Nawóz, z którego azot równomiernie uwalnia się podczas wegetacji roślin.

 

HYDROFOSKI I VIKINGI

HYDROFOSKI 21, 16 oraz nawozy VIKING 13, 14, są to nawozy wieloskładnikowe należące do chemicznej grupy tzw. Nitrofosek, czyli nawozów zawierających azot w formie azotanowej i amonowej. Cecha ta pozwala na stosowanie ich do pogłównego nawożenia fosforem i potasem wraz z pierwszą dawką azotu wiosną w oziminach. Ograniczamy w ten sposób straty powstałe poprzez wymywanie i uwstecznianie się składników pokarmowych w okresie jesienno-zimowym oraz przenosimy część kosztów nawożenia z jesieni na wiosnę. Poza azotem, fosforem i potasem zawierają magnez, wapń i siarkę.

 

SALETRA WAPNIOWA

SALETRA WAPNIOWA (SALETRA NORWESKA). Idealny nawóz do pogłównego stosowania szczególnie w wymagających uprawach takich jak burak, rzepak, czy pszenica oraz w uprawach ogrodniczych. Zawiera 15,5% azotu w szybciej i łatwiej przyswajalnej formie azotanowej. Dodatkowo zawiera 19% całkowicie rozpuszczalnego w wodzie kationu wapnia Ca (w przeliczeniu na tlenek wapnia (CaO) stanowi to 26,6%). Charakteryzuje się wyjątkowo szybkim i efektywnym działaniem zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych i glebowych np. niskie temperatury, zbyt duża wilgotność, okresowe susze, niskie pH. Działa odkwaszająco w obrębie strefy korzeniowej. Korzystnie wpływa na strukturę gleby.